قصدِ ورود دارید ؟!

  جستجو بین پست‌ها و کاربران
سلام
چقدر خط استاد لولوئی مهر زیبا و دلنشین است
خط سوم خواندنش کمی سخته ،
نظر شما چیست
3 امتیاز + / 0 امتیاز - 1397/01/20 - 00:23 در خط شکسته نستعلیق
دیدگاه
مصطفی

سلام. چشم نوازی خط و زیبایی هنر استاد غیر قابل انکار است، ای کاش کمی خوانا بود تا بار معنایی شعر هم حفظ می شد. به نظر بنده حقیر خط و پیام آن، مثل دو بال برای پروازند و . . .

1397/01/20 - 16:16
فرهاد

کی شود این روان من ساکن ... شعر از مولانا

1397/01/20 - 17:19
رضا اعتمــــــــادیان

جناب آقا مصطفی عزیز تا حدی با شما موافقم آنهم فقط در آثاری که قرار است فقط مطلبی را به مخاطب نشان دهد ولی از دیدگاه هنری ، طبیعت خط شکسته همینه و سخت خوانده میشود و همین دشوار خوانده شدن آن به زیبایی آن می افزاید

1397/01/20 - 17:38
رضا اعتمــــــــادیان

سلام و درود خدمت شما آقا فرهاد ،
ورود شما رو به جمع خانواده کلک خیال خیرمقدم عرض میکنم ،
ضمن اینکه موضوع خط سوم را دقیقا درست فرمودید
خط اول را هم بفرمایید

1397/01/20 - 17:43
فرهاد

سپاسگزارم
این جهان زندان و ما زندانیان

1397/01/20 - 18:52
فرهاد

ببخشید شما مدیر اینجا هستین
؟

1397/01/20 - 18:53
رضا اعتمــــــــادیان

بله قربان
در خدمتتون هستم

1397/01/21 - 00:27
فرهاد

خوشبختم. خواستم بدونم چرا اینقده سایتتون خلوت و بی روح شده. عین شهریه که وبا اومده و همه آدماش مردن. اصلا یه جوری شده . علتش چیه؟

1397/01/21 - 05:01
رضا اعتمــــــــادیان

دلایل زیادی داره
از جمله اینکه اغلب ما هنرجویان به جای تمرین و مشق قلمی ، تمایل به نگاه کردن خط پیدا کرده ایم .
مورد دوم که گریبانگیر اغلب سایتها شده این است که ، با اومدن نرم افزارهای ارتباطی مثل تلگرام و اینستاگرام که نسبت به فضای سایت ها راحت تر میتوان مطلب یا تصاویر را به اشتراک گذاشت جذابیت سایتها کم شده ، حتی فیسبوک هم بشدت کاربرانش ریزش کرده .
مورد دیگر هم اینکه گاها بصورت مقطغی بنا به دلایلی مثل تعطیلات و زمان مسافرت و یا هنگام امتحانات دانشگاهها .... معمولا ارتباط با سایتها کم و ریاد میشود
با اینحال ما سعی کرده ایم فضای سایت را به همان سبک و سیاق قبلی زنده و پویا نگهداریم ، حتی اگر فقط یک کاربر در هفته ای یکبار به سایت سر بزند .
امیدوارم به همت دوستان این رخوتی که در اغلب سایتها مشاهده میشوذ ، از بین برود .

1397/01/21 - 14:55
فرهاد

این مطالبی که فرمودید کاملا درسته.
اما موارد دیگری هم در این مسئله دخیله.
من قبلا هم یه بار تو این سایت عضو بودم. البته اون موقع آقای دیگری مدیر بودن.
مشکل این سایت تک بعدی بودن اونه.
تک بعدی از این نظر که به شخصیتی خاص پرداخته شده.
شاید از همه اساتید نام برده شده در این سایت.
اما افراد محدودی را شاخص کردن که آدم کم کم عقش میگیره.
دقیقا عین انجمن خوشنویسان که همه را از خودش رنجونده و به قهقرا کشوندن.

1397/01/21 - 17:39
فرهاد

یک زمانی سایتتون خیلی پویا بود. دوستانی بودند که واقعا مطالب بکر و ارزنده ای ارسال میکردن. اما تو همون دوره افرادی بودن که با حاشیه بردن اون افراد خلاق و خوش ذوق سعی در مطرح کردن خود یا افراد مد نظر خود را داشتن.
آقای شریعتو یادتونه با نام کاربری avduj . که چقدر ادعاش می شد و ...

1397/01/21 - 17:42
رضا اعتمــــــــادیان

مهندس امین زند این سایت رو راه اندازی کردند و در ابتدای امر ایشان به تنهایی مدیریت این سایت رو بعهده داشتند که بعد از حدود یکسال و نیم بنده هم بعنوان مدیر این سایت معرفی شدم ، جناب زند هنوز هم کمافی السابق مدیر سایت هستند احتمال شما در اون بازه از کاربران سایت بوده اید .
من قبول دارم که تا حدود دو سال پیش سایت خیلی شلوغ بود و کاربران زیادی داشت ولی جسارتا نظر شما رو هم قبول ندارم چون سیاست اصلی شخص من این بوده که فقط بدنبال هنر خوشنویسی باشم نه بدنبال هنرمند خوشنویس ( خاص ) و هر آنچه که برای هنرمندان خاص زنده و مرده وجود دارد برای دیگر هنرمندانی که از نظر شما خاص نبودند هم فراهم هست و به همه این بزرگان به یک چشم نگاه کرده ام ، اینکه هنرمندی یا سبک خاصی از خوشنویسی دنباله رو بیشتری در جامعه دارد به همان مقدار در این سایت هم طبیعتا از اقبال عمومی بیشتری برخوردار بوده و روی آثار ایشان بیشتر بحث میشده و هیچ قصد و نیتی پشت این قضیه نبوده .
دلایل کم شدن فعالیت کاربران خیلی زیاده که بنده به اختصار یکی دو نمونه آنرا برایتان ذکر کردم .
در مورد آقای شریعتی متوجه منظورتون نشدم که جزو کدام افراد منظورتون بود
ایشان را تا جایی که بنده میشناسم بسیار انسان وارسته و با کمالاتی هستند ولی چنانچه خلاف نظر بنده اعتقاد دارید و اگر در فرمایشاتتون قصد دارید به کاربر خاصی اشاره کنید لطفا برای حقظ شاءن و احترام ایشان در پیام خصوصی از کاربران نام ببرید . البته اینکه فرمودید : ( اما تو همون دوره افرادی بودن که با حاشیه بردن اون افراد خلاق و خوش ذوق سعی در مطرح کردن خود یا افراد مد نظر خود را داشتن. ) قبول دارم که اینگونه اشخاص در سایت حضور داشتند ، چون سایت هم مثل هر جامعه و گروهی پذیرای همه گونه افراد می باشد آن افراد گر چه بعید میدونم در میان کاربران فعلی سایت باشند ولی در جامعه خوشنویسی حضور دارند و کماکان به تخریب دیگران مشغولند و سعی در مطرح کردن خودشان را دارند .
باز هم اگر انتقاد و پیشنهادی دارید بنده با کمال میل مشتاق شنیدن آن هستم .

1397/01/21 - 23:47
فرهاد

از نظر شما هرکه تملق امیرخانی ها بگوید انسانی وارسته است و غیر آن محکوم به فنا.
همین دیدگاه شماست که جامعه خوشنویسی را به فنا داده است من جمله همین سایت پر زرق و رنگتان که امروز بیشتر شبیه شهر متروکه ای است که از در و دیوارش بوی نا و ماندگی میبارد.
خوب بخاطر دارم روزگاری در این سایت باب نقد را رونق دادیم اما نقدی بر خط خاصان می شد ناگهان گوشها برافروخته می شد و چشمها غران و دریده .
دوستانتان امیرخانی را تا خدا و خورشید عالمتاب بالا بردند اما غافل از آن که فواره چون بلند شود سرنگون شود.
آقای شریعت هم از جمله این افراد بود . دیگر دوستانشان نیز از این منظر به دور نبودند. همانهایی که روزگاری اینجا را برای خود پاتوق فرهنگی کرده بودند برای تبلیغ خود . همانهایی که امروزه هیچ خبری ازشان نیست.
همانهایی که از نقد واهمه داشتند و تمام خوشنویسی را در خورشید عالمتاب و حضرت استادیشان می دیدند.
روزگاری این سایت پر بود از انواع متخصصان فن خوشنویسی از اساتید تا هنرجویان زبده و علاقمند.
اما الان چی. جز خودتان که وقتی پیامی میگذارید روزها طول میکشد تا کسی جواب سلامتان را بگوید.
بگذریم جناب مدیر
این بلا را خود بر سر خود آوردید و لا غیر .
روزگارتان خوش

1397/01/22 - 13:14
رضا اعتمــــــــادیان

خیر قربان
متاسفانه چشمان شما و بعضی از دوستان خوشنویس و همچنین اساتیدی که از کاروان خوشنویسی بازماندند، تحمل دیدن نور و بزرگی استاد امیرخانی رو نداشتند و متاسفانه همین تنگ نظریها که ریشه در حسادت و ناتوانی داشت تیشه به ریشه انجمن زد .
من شما رو نمیشناسم ولی مطمئنم شما استاد امیرخانی رو اصلا نمی شناسید و آنچه که تصور میکنید میدانید ، دانسته های شما نیست ، گفتار و دیکته دیگران است که در ذهن شما حک شده است .
بیایید بدون حب و بغض قضاوت کنید .
در هر صورت من در این سایت بلایی نمی بینم که خودم یا دیگری به سر من آورده باشد . در این سایت بنده و امثال من به استاد امیرخانی همان احترامی می گذاریم که به استاد اخوین یا استاد خروش می گذاریم ولی چون اغلب هجمه ها سوی استاد امیرخانی بود و بنده هم بنا به وظیفه شاءن ایشان را حفظ میکردم و اجازه نمیدادم کسی به ایشان بی احترامی کند در مظان اتهام قرار میگرفتیم و بقول شما از نقد واهمه داشتیم . نقد با تخریب خیلی فاصله دارد عزیز من .
نه شما و نه من در مقامی نیستیم که اساتید تراز اول میهنمان را نقد کنیم ، استاد امیرخانی را کسی باید هم تراز خودش نقد کند ، همین جسارتها و بی حرمتیهایی که که به جهت تسویه حسابهای شخصی ، در پوشش نقد به استاد امیرخانی شد ، دیگر برای هیچ استاد و هنرمندی حرمتی باقی نماند .
دوست عزیز اگر واقعا برای هنر خوشنویسی ارزش قائلید سرتان را بالا بگیرید و مستقل و بدون غرض بیندیشید .
در فرمایشاتتان گفتید : ( خوب بخاطر دارم روزگاری در این سایت باب نقد را رونق دادیم اما نقدی بر خط خاصان می شد ناگهان گوشها برافروخته می شد و چشمها غران و دریده .) یعنی منظورتون این بود که شما خط اساتید را نقد میکردید ؟؟؟
من الان حضور ذهن ندارم و یادم نمی آید کی و چکونه و توسط چه کسی خط اساتید در این سایت نقد شده ولی به یاد دارم که گاها نقل قول استادی بعنوان نقد خط استاد دیگری در اینجا ذکر می شد ولی الان حضور ذهن ندارم که به یاد بیارم خط اساتید بزرگ توسط کاربران این سایت نقد شده باشد که امیدوارم اینگونه نباشد .
در پایان یک سوال من از شما دارم شما جناب شریعتی رو می شناسید و آیا میدانید چگونه انسانی هستند ایشون ؟؟

1397/01/22 - 14:31
العبد الحقیر الفقیر المذنب

سلام. من در بحث شما دخالتی نمیکنم اما امروز کتاب مشق لیلی استاد امیرخانی رو دیدم. من خوشنویس هستم و چه تشکلی بنام انجمن خوشنویسان باشه یا نباشه کار خودم رو میکنم. این کتاب اونقدر روح داره و اینقدر جذابه که نفس آدم بند میاد. از طرف دیگه به کارهای میرزا غلامرضا و میرعماد که نگاه میکنم حقیقتا نفسم بند میاد و خوب، کمی افسوس میخورم. افسوس اینکه چرا دستم اینقدر قوی نیست که بتونم به سبک میرزا بنویسم. و نهایتا به فراخور استعداد و توانایی هام سبک استاد امیرخانی رو دنبال میکنم. شما نگاه کنید، استاد بناکار شیرازی در اینستاگرامشون نحوه نوشتن "ه دوصادین" به شیوه قدما رو با فیلم گذاشتن و بعد گفتن که این شیوه اصیل توسط افرادی تحریف شده!. خوب، یعنی هرکس که اونطور بنویسه خوشنویسی اصیل رو میدونه و هرکس که چند بار دستش رو برداره هیچی از خط متوجه نیست؟؟؟؟؟ فارغ از مسایل سیاسی و مادی، همه اساتید صاحب سبک محترمند . چرا فکر نمیکنید که این معروفیت استاد امیرخانی بدلیل صفا و شان خطشون هست که افراد رو ترغیب به دنبال کردن شیوه ایشون میکنه نه الزاما ملاحضات حکومتی و ... . مثل اینکه یک جراح چیره دست در استنفورد بگوید که این مجید سمیعی را بیخود بالا برده اند، او نه چیزی سرش می شود و نه اخلاق دارد و تنها به واسطه پشتوانه های حکومتی و مالی و ... معروف شده است!!!!!

1397/01/22 - 21:47
رضا اعتمــــــــادیان

درود بر شما بانو
یک شخص هر چدر بزرگتر شود به همان میزان دوستان و دشمان قویتری پیدا میکند
این یک واقعیت همه جوامع انسانی است که متاسفانه در جامعه ما ایرانیان به مراتب پر رنگتر دیده میشود ، کافیست یک نیم نگاهی دقیقتر به طرافمان بیاندازیم ، زمانی که آقای علی دایی آقای گل جهان شد و برای مراسم انتخابات جام جهانی به فیفا دعوت می شد ما هموطنان برای او چوک ساختیم غافل از اینکه ابزار دست حاسدان بودیم ، آقای مهران مدیری به محض اینکه با برنامه سازیهای قوی از سایر همقطارانش فاصله میگیرد باز هم ما ابزار دست حاسدان مبشویم ، .
تاریحچه زندگی میرزا غلامرضا را که ورق می زنیم می بینیم زندگی این بزرگمرد مملو از تحمل فشار حاسدان و عزلت گزینی است و در شاخص ترین شاهد اینکه شخصی که مثل میر عماد به درجه خیلی بالا میرسد بدست همین حاسدان کشته میشود .مشکل از این بزرگان نیست ، مشکل برمیگرده به اقلیت حسود و ناتوان و اکثریت چشم و گوش بسته متعصب و بازیچه است که آخر و عاقبت جامعه ما به این روز می افتد .

1397/01/22 - 22:42