قصدِ ورود دارید ؟!

  جستجو بین پست‌ها و کاربران
دوستان سلام
نظرتون در مورد این خطها چیه
این خطها رو بررسی کنید تا دلیل ارسال این پست را در دیدگاه بازگو کنم
3 امتیاز + / 1 امتیاز - 1396/06/05 - 00:32 در گروه آزاد
دیدگاه
کاتب

سلام پس از مدتهای زباد. جناب اعتمادیان، احتمالا منظور این هست که ایشان با این درجه از کیفیت خط ، آموزشگاه دارند و تدریس می کنند و کلی هم تبلیغات و البته هنرجو دارند. خوب باید بگم که برای آمورشگاه خصوصی اشکالی نداره . باید بدانید در یک استان نزدیک تهران و در انجمن خوشنویسان شعبه مرکز استان، افرادی تدریس دارند که کیفیت کارشون از این تصاویر پایین تره و سالهاست هنرجوی عالی و ممتاز میگیرند و جالبه که چند سال پیش امتحان مدرسی هم قبول شدند و تعداد هنرجوهایی که دارند سه الی 4 برابر اساتیدی هست که چندین ساله فوق ممتاز از استاد امیرخانی دارند.
تذهیب دور برگه ها زیباست.......

1396/06/5 - 02:19
کاتب

خط بسیار قوی است و مردانه نوشته شده و اگر مستمر و زیر نظر استاد خوب کار کنند حتما نتیجه خواهد داد. فکر میکنم فعلا نباید سراغ قطعه نویسی و دانگ بالاتر از مشقی برود چون در اجرای مفردات هنوز اشکالات اساسی دارد. دستش نرم است و کشیده ها و دوایر سکته ندارند . سر "ه" در تصویر اول خیلی خوب است.
البته اینها نظرات بنده هستند شاید هم اشتباه باشند.

1396/06/5 - 02:26
رضا اعتمــــــــادیان

سلام جناب کاتب عزیز
لازمه که ابتدا پاسخ دیدگاههای مثبت و خوش بینانه شما رو بدم
اینکه شما همه چیز را زیبا می بینید از ذات پاک و بی آلایش شماست ولی حقیقت چیز دیگریست ، اولا اینکه فرمودید که تدریس برای آموزشگاه خصوصی اشکالی نداره من با شما موافق نیستم ، چون شما اگر بخواهید در این مملکت یک بقالی راه بندازید بایستی از هفت خوان مجوز بگیرید اینکه می بینید برای تدریس خوشنویسی کسی به شما کاری نداره دلیلش بی سروسامانی انجمنه و بس ضمن اینکه همه میدونیم تدریس ، فی نفسه یک علم و تخصص محسوب میشه حالا تدریس هنر جای خود دارد .
دوما اگر بقول شما : ( افرادی تدریس دارند که کیفیت کارشون از این تصاویر پایین تره ) که البته بعید میدونم اونم توی تهران .... با اینحال این توجیه تدریس نیست ضمن اینکه قطعا مدرسین مد نظر شما احتمالا تخصص تدریس دارند .
سوما اینکه فرمودید : ( جالبه که چند سال پیش امتحان مدرسی هم قبول شدند و تعداد هنرجوهایی که دارند سه الی 4 برابر اساتیدی هست که چندین ساله فوق ممتاز از استاد امیرخانی دارند ) ببخشید که اصلا نمیتونم باور کنم و با عقل هم جور در نمیاد و بهتره قضاوتشو به دوستان واگذار کنیم .
در مورد سطح کیفی خط نیازی نیست که استاد باشید ، همانگونه که دیده میشه حداکثر و با اغماض در سطح مدرک عالیه ضمن اینکه این موضوع مدتها پیش بمن گفته شده بود و من بنا به دلایلی از طرح اینگونه موضوعات در سایت طفره میرفتم تا اینکه چند تا از اساتید فن این خطها رو دیدند و از تعجب دهانشان باز مانده بود البته موضوع فقط همین یکنفر نبود دوستانی از شهرستان هم بودند که معترض بودند که دو تا خوشنویس مشابه هم شهرستانهای مختلف همچین کارمشابهی اانجام داده بودند .
چهارم من شخصا حتی یک اجرای استاندارد در این سه تصویر نمی بینم تعجب من از شماست که خط را مردانه و قوی می بینید ماشاالله به این همه صفای دل شما
اجازه میخوام دوستان نظرشونو بدن بعد من نهایتا اصل عرایضم رو خواهم گفت

1396/06/5 - 03:44
رند عالم سوز

به نظر بنده که خط ضعیف است وجای پیشرفت دارد .البته باید دید شخصی که این خط را نوشته چه سن و سالی دارد ؟!
اگر شخص کم سن و سالی باشد مثلا یک نوجوان ده دوازده ساله و این خطش باشد که خیلی خوب می نویسد . اما اگر خط یک بزرگسال است و سالها دارد کار میکند احتمالا دارد درجا می زند و دیگر توجهی به زیباتر شدن خطش ندارد

1396/06/5 - 04:40
محمد خدادادی

کسی که با این خط به خودش اجازه میده تدریس کنه حتما باید در بخش اعصاب و روان با زنجیر به دست و پا ها به تخت بسته بشه و بستری بشه .

1396/06/5 - 16:19
رضا اعتمــــــــادیان

سلام جناب خدادادی
الان داشتم با یکی از دوستان در خصوصی صحبت میکردم که به ایشون عرض کردم یکی از دلایل بزرگ آشفتگی جامعه خوشنویسی خود ما هستیم که همیشه با سکوتمان اجازه دادیم هزار تیر بلا به جان هنر این مملکت بیفتد .

1396/06/5 - 16:24
ارغنون

سلام.. از اینکه به این موارد توجه میشه ممنونم جناب اعتمادیان... نظر من اینه (فارغ از اینکه این خط ها در چه سطحی نوشته میشه): وقتی اسم آموزشگاه "خصوصی" باشه و مدرکی هم به هنرجوها داده نشه فی نفسه اشکالی نداره... حتی هنرجو بعد از مدتی قدرت خط استادشو تشخیص میده، ولی اینکه بگیم اون هنرجوها در این کلاسها چیزی یاد نمیگیرن حرف درستی نیست... مثل این می مونه به کسی بگیم که شما چون معلم رسمی آموزش پرورش نیستی حق نداری تدریس خصوصی داشته باشی... در ضمن این آموزشگاه ها (فکر کنم) فقط خط آموزش نمیدن و آموزش های مختلفی دارن و مجوزشون هم اگه داده باشن فقط برای خط نبوده ...
آقای اعتمادیان، من منظور شما رو کامل درک میکنم و دلسوزی شما جای تقدیر داره... نظر جناب خدادادی خیلی تند و زننده است و این لحن و گفتار اصلا مناسب انتقاد نیست...

1396/06/7 - 15:00
رضا اعتمــــــــادیان

سلام
ممنون جناب ارغنون از اظهار نظرتون
من قبل از اینکه این پست رو ارسال کنم با چند نفر از اساتید صحبت کردم
اول اینکه آموزش خود تخصصی است اکتسابی حرفی در آن نیست و یک مدرس حتما باید با اصول آموزش آشنا باشد یا باید در جای دیگری معلم باشد و علم آنرا داشته باشد یا اینکه خود نزد اساتید بقدر بایسته شاگردی کرده باشد تا به تجربه شایسته آموزش دست یافته باشد سوای اینکه آموزش هنر با آموزش علم و تکنیک خیلی خیلی فرق دارد مثالی عرض میکنم شما میتوانید نزد یک مکانیک سطح متوسط سه سال شاگردی کنید و صاحب تجربه ای شوید که بتوانید خود مستقلا این کار را انجام دهید در عین حال نزد یک استاد با تجربه تر ظرف دو سال به این توانایی برسید ولی در آموزش هنر بدینگونه نیست کافی است نزد یک استاد کم تجربه باشید و مثلا زاویه قلمگذاری را درست به شما آموزش ندهند بعد از جند سال نه تنها پیشرفت درستی حاصل نمیشود که سالها طول میکشد تا دست عادت کرده رو به حالت درست عادت بدهید .
در دیدگاههای بالاتر عرض کردم اینکه کسی کاری به آموزشگاههای خصوصی ندارد دلیل بر تایید اینگونه آموزشگاهها نیست بلکه تنها دلیل آن بی سر و سامانی انجمن می باشد . یادمه چند سال پیش میخواستم دفتر نقشه کشی ساختمان راه بیندازم که بمحض افتتاح سازمان نظام مهندسی و اداره اماکن و شورای اصناف یقه منو گرفتند یکی میگفت رزومه تجربه شما کو و اگر نقشه ساختمان یکنفر رو درست طراحی نکنی چه کسی پاسخگوست یکی میگفت در نزدیکی شما دفتر مشابه ای هست و شما نمیتوانید اینجا اینکار رو انجام بدین یکی هم که فقط میگفت پول بدین . این نشان میدهد که این صنف برای خودشان حساب و کتابی دارند
مطمئن باشید که اگر انجمن سروسامان درستی داشت به هیچکس اجازه نمیدادند بدون مجوز و تایید مدرسی تدریس کنه
ضمن اینکه این شخص مورد نظر ما تبلیغ میکنه که آموزش هنرخوشنویسی در منزل هنرجو که اصلا و ابدا درست نیست .
شما در نظر بگیرید این آموزش در خانه باب شود و خدای ناکرده توسط مدرسی خبطی صورت بگیره چه آبرویی از خوشنویسان این مملکت خواهد رفت ، آیا حتما باید یک اتفاق ناگوار بیفته که بعد یادمون بیاد این کار از بیخ اشتباهه ؟؟؟
اینجا دو مشکل وجود داره یکی اینکه این شخص با این خطی که خودش مینویسه اصلا شایستگی تدریس نداره دوم اینکه شیوه آموزش در منزل هنرجو خیلی مشکل آفرینه .قرار نیست ما برای کسب پول با آبروی یک صنف فرهیخته که از قضا تعدادشون هم کم نیست بازی کنیم .
امیدوارم روزی انجمن خوشنویسان به یک نهاد کامل تبدیل بشه که هم مدرسین و هم کسانی که بدنبال یادگیری این هنر هستند بصورت صحیح ساماندهی شوند و دیگر شاهد اینچنین مواردی در محیطهای مجازی نباشیم

1396/06/7 - 16:13
کاتب

سلام. بنده به چشم خودم دیدم خانمی که مدرک عالی داشت و به منزل هنرجوها برای تدریس میرفت و هنرجوها هم به منزل ایشون میرفتندو نرخ تدریس رو هم خصوصی و بالا می گرفت. اتفاقا جناب اعتمادیان همه چیز بر اساس پول و درامده. وقتی پزشک که باید طبیب باشه بیشتر به پولش فکر میکنه ، خوشنویسی که توقعی نیست.
دیگه استاد سید حسن میرخانی هم متوجه شده بودند که چه وضعی هست وگرنه اون قطعه معروف رو نمی نوشتند که:
مرا بتجربه معلوم شد در آخر حال
که قدر مرد بعلمست و قدر علم به مال!

1396/06/7 - 17:43
ارغنون

من منظورم به این نمونه خطهایی که فرستادید نبود... منظورم بیشتر افرادی ان که هم مدارک خوشنویسی دارن هم زیبا و قوی مینویسن و کلاس خصوصی هم میزارن... شما توجه کنید که این افراد نه کار غیرقانونی میکنن نه خلاف شرع... من منظورم اینه. ممکنه یکی به هر دلیلی مثل مشکل مالی این کار رو انجام بده، چه اشکالی داره؟ وقتی در انجمن به استثنای اساتید مسلم، افرادی تدریس میکنن و آموزش میدن که خطشون در حد همین افراد هم نیست، چطور انتظار دارید این افراد خودشون دست به کار نشن؟ اینکه همه چی زیر نظر انجمن باشه رو من نمی پذیرم. اون وقت هم امثال کسانی که در انجمن تدریس میکنن و قوی هم نمینویسن، باز پیداشون میشه و به راحتی مجوز آموزش هم میگیرن اون هم بطور رسمی همونطور که مجوز آموزششون رو انجمن داده... به صورت کلی کسی که حرفه ای یا هنری رو بلد باشه و مسلط هم باشه آموزش اون هنر یا حرفه به دیگران، چه بصورت خصوصی یا عمومی هیچ ایرادی متوجهش نیست. شاید من یا شما بگیم ارزش خوشنویسی رو میاره پایین یا هر چیز دیگه ... ولی ایراد قانونی یا شرعی یا حتی عرفی نداره.

1396/06/7 - 20:48
ارغنون

شما هم با آموزش های این چنینی مخالف هستین و هم با افرادی که با خط سطح پایین آموزش میدن. من با دومی مخالفم.
و ممنونم از جناب اعتمادیان، که دغدغه هنر رو دارن... :) منو ببخشید.

1396/06/7 - 20:52
رضا اعتمــــــــادیان

ضمن تشکر از سرکار خانم کاتب و ارغنون عزیز که در این بحث شرکت میکنند
در تیتر این پست عرض کردم که دلیل ارسال این پست را عرض خواهم کرد
یکی از دلایلم این بود که مدتها بود در بعضی محافل خوشنویسی صحبت از بی برنامگی و از هم گسیختگی انجمن خوشنویسان ایران بود و هر کس بنوعی از انجمن گله میکرد و موضوعات ناشایستی شبیه همبن موضوع مورد بحث ما را زاییده همین بی برنامگی انجمن میدانستند و از انجایی که یکی از رسالتهای این سایت انعکاس اوضاع خوشنویسی این مرز و بوم است بارها بنده متهم به جشم پوشی و بی تفاوتی نسبت حال و روز انجمن می شدم این بود که لازم دونستم این موضوع را از دید کاربران کلک خیال به قضاوت بگذارم
همه شما دلایل خود را ابراز کنید چه در مورد همه خوشنویسان و چه در مورد خوشنویس این سطور که بیشتر منظورم بود
البته در مورد خوشنویسان توانمند که آموزشگاههای خصوصی دارند منهم با جناب ارغنون موافقم و اتفاقا عقیده دارم کار پسندیده ای هست چون آموزشگاهها قطعا از انجمن مجوز دارند و باعث میشوند هنر خوشنویسی در تمام جامعه دیده شود ، بحث من بیشتر بر سر خوشنویسان خیلی ضعیف با ادعاهای خیلی زیاد می باشد که آیا تعلیم هنر توسط این اشخاص خطری برای جامعه خوشنویسی دارد یا نه

1396/06/7 - 22:01
رضا اعتمــــــــادیان

پیشنهاد میکنم بقیه دوستان هم در این بحث شرکت کنند

1396/06/7 - 22:02

باز نشر توسط