قصدِ ورود دارید ؟!

  جستجو بین پست‌ها و کاربران
سلام دوستان
مدتی شده که دنیای خوشنویسی امروزه وضعیت نابسامانی رو داره تجربه میکنه
از یک طرف حرمتهای اساتید پیشکسوت نادیده گرفته میشه از یک طرف یک عده میخواهند یک شبه ره صد ساله بروند ، عده ای هم تب مدرک استادی دارند و همینجور از هر طرف هزاران رفتار ضد هنری در دنیای هنر ناب و مقدس خوشنویسی سر از خاک بیرون می آورند و رشد میکنند .
نمیدونم آیندگان در مورد ما چه خواهند گفت ،،،
( ادامه در دیدگاه اول )
3 امتیاز + / 0 امتیاز - 1396/05/20 - 05:35 در گروه آزاد
دیدگاه
رضا اعتمــــــــادیان

چند روز پیش یکی از دوستان بمن پیام داد عده ی معدودی که خطشان در حد مدرک خوش یا نهایتا عالی بیشتر نیست دچار توهم شده اند و از این بلبشو و از هم گسیختگی انجمن سوء استفاده میکنند و تبلیغ اجرا و تدریس خوشنویسی در محیطهای مجازی میکنند و ضمن یاد آوری از مضرات اینگونه تدریسهای غیر اصولی و عواقب جبران نشدنی آن و افزایش حس بی اعتمادی نسبت به اساتید و مدرسین واقعی در جامعه ، از من گله کرد چرا شما که مدیر سایت هستید و این اشخاص را می شناسید هیچ عکس العملی نشان نمیدهید ، ( البته قبلا هم یکی دو دوست در مورد یکی از کاربران سابق سایت که همچین عمل ناشایستی انجام میدهد به بنده پیام داده بودند )
من به ایشان گفتم و به دیگر دوستان هم میگویم ، اتفاقا به همین دلیل که بنده مدیر سایت هستم ، مجبورم برای حفظ شان سایت از هرگونه تنش و درگیری پرهیز کنم ، ضمن اینکه اینگونه عوام فریبی ها زاییده همین وضعیت نایسامان انجمن خوشنویسان است و اگر ما به دنبال زدودن زشتیها از دنیای خوشنویسی هستیم ، باید از سرچشمه شروع کرد و آنهم ساختن یک انجمن خوشنویسان قوی است .که در صورت تحقق یافتن آن ، همه این عوام فریبیها از بین خواهد رفت ، درگیری های اعضای شعبات شهرستانها هم ختم به خیر خواهد شد ، تب مدرک و توهم استادی معالجه خواهد شد و هزاران خاصیت نیکوی دیگر نیز متولد خواهند شد .
حال نظر شما دوستان در این موضوعات را میخواهم بدانم ، آینده خوشنویسی در جامعه ایران را چگونه می بینید ؟؟؟

1396/05/20 - 05:36
مجید مختاری

سلام مهندس.
هر چیزی محتاج عقل است و عقل محتاج ادب.
اگر تهذیب نفس قبل از هر هنر و عملی باشد مشکل حل میشود. و تنها چیزی که جاودانه میماند آنچیزی است که به صفا و شان برسد و بقیه چیزها فنا شدنی است و اتفاقا آیندگان بهتر خواهند دانست که حق چگونه بوده است.

1396/05/20 - 05:45
رضا اعتمــــــــادیان

درود بر شما مجید جان که کوتاه و مختصر ریشه آفت هنر رو گوشزد کردی
متاسفانه تهذیب نفس از آموزش هنر جا افتاده .

1396/05/20 - 22:20
رضا اعتمــــــــادیان

دوست عزیزم جناب مخملی می بینم که شما هم دل پر دردی داری
این موضوعی که شما فرمودید گرچه کلیت نداره ولی متاسفانه خیلی وقتها درسته و برای یک جامعه هنری فوق العاده ناشایسته .
متاسفانه منهم مثل شما به کرات شاهد این بی عدالتیها بوده ام ولی هنوز به ذات و ماهیت پاک هنر امیدوارم که روزی عدالت بصورت تمام قد نمایان خواهد شد .

1396/05/20 - 22:25
امین زند

به نظر من یک دوره آموزشی تئوری اعم از اخلاق شناسی و مسائل تئوری خوشنویسی باید به دوره ممتاز اضافه شود که این مسایل را کمتر شاهد آن باشیم

1396/05/23 - 12:12
برهانی

{-35-}

1396/06/7 - 23:30