قصدِ ورود دارید ؟!

  جستجو بین پست‌ها و کاربران
مرکز آموزشی کلک خیال
آثار ارسالی کاربران در این گروه نقد و بررسی می شوند.

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

خط کلک - مرکزآموزش خوشنو..

گروه عمومی · 312 کاربر · 1256 پست

ارسالهای خط کلک - مرکزآموزش خوشنویسی

معصوم
معصوم
سلام
خط تمرینی
۲۰۱۶۰۵۳۱_۱۶۴۷۰۷.jpg
دوستدار زیبایی های خدای خوبم
محمود
محمود
اینهم یکی دیگه از تمرینهای امروز صبح .
010620163191.jpg
محمود
محمود
سلام ، یکی از تمرینهای امروز صبح
01062016318.jpg
کاتب
کاتب
سلام خدمت کلیه بزرگواران علی الخصوص نسخ نویسان گرامی.
آغاز کتابت قرآن مجید ، لطفا هر پیشنهاد و نظری دارید بفرمایید.
ببخشید که کیفیت عکس پایین است.
20160531-112942WCP.png
ما هیچ و جهان هیچ و غم و شادی هیچ/ خوش نیست برای هیچ ناخوش بودن
زهرا
زهرا
ادامه سوال: درست است که خطوط استاد امیر خانی قبل از 85 و برخی دیگر از اساتید به لحاظ فنی چیزی کم ندارد و در عین کمال است اما انگار یک لطافتی چیزی کم دارد. آیا این طرز مشق نظری گرفتن بنده درست است؟ در هنگام مشق نظری و بهره گیری از خط بزرگان باید به چه نکاتی دقت کرد که من از آنها غافل بوده ام؟؟؟؟؟؟
زهرا
زهرا
سلام خدمت همه بزرگواران. بنده مثل همیشه سوالی دارم:
برخی از اساتید که بسیار معروف نیز هستند و به مقام استادی رسمی هم رسیده اند، من هر چه آثارشان را نگاه میکنم بجز درشت نویسی و یا استفاده از شابلون ها بطور مکرر و استفاده از نرم افزار در کارهایشان چیز دیگر نمی بینم مانند استاد بختیاری و استاد شیرازی و استاد صندوق آبادی. حتی اگر کارشان به لحاظ فنی مشکلی نداشته باشد ، از نظر لطافت و روح جاری در آن که باید دیده بیننده را روشن کند و قلبش را صفا دهد چیزی در آن نمیبینم. هنرمندانی هستند مانند استاد اخوین و استاد سید حسن میرخانی که وقتی به خط ایشان نگاه میکنم شعف مرا فرامیگیرد و بسیار لذت می برم. در مورد خطوط قبل از سال 85 استاد امیرخانی (با کمال احترام به ساحت گرامی ایشان) حس میکنم یک مقدار خشک است و عصا قورت داده، درست است که همه چیز در عین کمال است و نقصی ندارد ولی انگار یک لطافتی چیزی کم دارد. آیا این طرز مشق نظری گرفتن من درست است یا خیر؟ و اگر نادرست است چگونه آن را تغییر دهم؟ هنگام مشق نظری و لذت از خط باید به چه نکاتی توجه کرد که من از آنها غافل بوده ام؟؟؟؟
زهرا
زهرا
سلام. از بزرگواران سوالی دارم. کف کردن مرکب هنگام ریختن در دوات و هم زدن با آب و لیقه به چه علت هست و چگونه پس از ایجاد کف می توان ان را از بین برد؟
معصوم
معصوم
سلام
۲۰۱۶۰۵۲۵_۱۳۲۵۱۸-1.jpg
دوستدار زیبایی های خدای خوبم
صفحات: 13 14 15 16 17
DB Queries: 107 (0.4801s) | CACHE Queries: 52 (0.0036s) | Script Execution Time: 0.540 | Memory usage: 1.55MB | Server Load Average: 0.04, 0.07, 0.12