قصدِ ورود دارید ؟!

  جستجو بین پست‌ها و کاربران
مرکز آموزشی کلک خیال
آثار ارسالی کاربران در این گروه نقد و بررسی می شوند.

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

خط کلک - مرکزآموزش خوشنو..

گروه عمومی · 312 کاربر · 1254 پست

ارسالهای خط کلک - مرکزآموزش خوشنویسی

محمود
محمود
سلام ، یکی از تمرینهای امروز صبح
01062016318.jpg
کاتب
کاتب
سلام خدمت کلیه بزرگواران علی الخصوص نسخ نویسان گرامی.
آغاز کتابت قرآن مجید ، لطفا هر پیشنهاد و نظری دارید بفرمایید.
ببخشید که کیفیت عکس پایین است.
20160531-112942WCP.png
ما هیچ و جهان هیچ و غم و شادی هیچ/ خوش نیست برای هیچ ناخوش بودن
زهرا
زهرا
ادامه سوال: درست است که خطوط استاد امیر خانی قبل از 85 و برخی دیگر از اساتید به لحاظ فنی چیزی کم ندارد و در عین کمال است اما انگار یک لطافتی چیزی کم دارد. آیا این طرز مشق نظری گرفتن بنده درست است؟ در هنگام مشق نظری و بهره گیری از خط بزرگان باید به چه نکاتی دقت کرد که من از آنها غافل بوده ام؟؟؟؟؟؟
زهرا
زهرا
سلام خدمت همه بزرگواران. بنده مثل همیشه سوالی دارم:
برخی از اساتید که بسیار معروف نیز هستند و به مقام استادی رسمی هم رسیده اند، من هر چه آثارشان را نگاه میکنم بجز درشت نویسی و یا استفاده از شابلون ها بطور مکرر و استفاده از نرم افزار در کارهایشان چیز دیگر نمی بینم مانند استاد بختیاری و استاد شیرازی و استاد صندوق آبادی. حتی اگر کارشان به لحاظ فنی مشکلی نداشته باشد ، از نظر لطافت و روح جاری در آن که باید دیده بیننده را روشن کند و قلبش را صفا دهد چیزی در آن نمیبینم. هنرمندانی هستند مانند استاد اخوین و استاد سید حسن میرخانی که وقتی به خط ایشان نگاه میکنم شعف مرا فرامیگیرد و بسیار لذت می برم. در مورد خطوط قبل از سال 85 استاد امیرخانی (با کمال احترام به ساحت گرامی ایشان) حس میکنم یک مقدار خشک است و عصا قورت داده، درست است که همه چیز در عین کمال است و نقصی ندارد ولی انگار یک لطافتی چیزی کم دارد. آیا این طرز مشق نظری گرفتن من درست است یا خیر؟ و اگر نادرست است چگونه آن را تغییر دهم؟ هنگام مشق نظری و لذت از خط باید به چه نکاتی توجه کرد که من از آنها غافل بوده ام؟؟؟؟
زهرا
زهرا
سلام. از بزرگواران سوالی دارم. کف کردن مرکب هنگام ریختن در دوات و هم زدن با آب و لیقه به چه علت هست و چگونه پس از ایجاد کف می توان ان را از بین برد؟
معصوم
معصوم
سلام
۲۰۱۶۰۵۲۵_۱۳۲۵۱۸-1.jpg
دوستدار زیبایی های خدای خوبم
سامران . محمد شریف خضری
سامران . محمد شریف خضری
سلام به همه عزیزانم.مدتی بود درخدمت عزیزان نبودیم .مشغله زندگی وآزمون دکترا وقبولی ومراحل مصاحبه وگزینش ودیگر......واما نوبت دوم شبانه وهزینه زیاد شهریه وانصراف ودیگر.................ازهرچه بگذریم سخن دوست خوشتر است ،یادگاری که دراین گنبد دواربماند.
بهار
زهرا
زهرا
سلام علیکم . از بزرگواران دو سوال داشتم. برای امتحان چلیپا ، غلظت مرکب باید چطور باشه؟ در حدی که رد قلم در کشیده ها و ... مشخص نباشه؟ سوال دوم اینکه آیا پرداخت خط (درست کردن برخی ریزه کاری ها با نوک قلم ) در برخی نقاط مانند اتصالات و یا زیر ص و .. که حتی در برخی آثار استاد امیرخانی هم دیده میشه در امتحان جایز هست و نمره ازش کم نمیشه و نشان دهنده ضعف دست شخص نیست؟؟؟
صفحات: 13 14 15 16 17
DB Queries: 115 (0.4325s) | CACHE Queries: 59 (0.0164s) | Script Execution Time: 0.501 | Memory usage: 1.6MB | Server Load Average: 0.01, 0.04, 0.05