قصدِ ورود دارید ؟!

  جستجو بین پست‌ها و کاربران


مشخصات

موارد دیگر
ناصر علاءالدینی
307 پست
مرد

دنبال‌کنندگان

ناصر علاءالدینی
ناصر علاءالدینی
استاد بزرگوار
Capture.6.JPG Capture.5.JPG Capture.4.JPG Capture.3.JPG Capture.2.JPG Capture.1.JPG Capture.0.JPG Capture.7.JPG 1292570400_os-kaboli-kanada-21.jpg 1292570390_os-kaboli-kanada-23.jpg
دل آرام گیرد به خدا
ناصر علاءالدینی
ناصر علاءالدینی
خیام نیشابوری


حکیم ابوالفتح عمربن ابراهیم الخیامی مشهور به "خیام" فیلسوف و ریاضیدان و منجم و شاعر ایرانی در سال ۴۳۹ هجری قمری در نیشابور زاده شد. وی در ترتیب رصد ملکشاهی و اصلاح تقویم جلالی همکاری داشت. وی اشعاری به زبان پارسی و تازی و کتابهایی نیز به هر دو زبان دارد. از آثار او در ریاضی و جبر و مقابله رساله فی شرح ما اشکل من مصادرات کتاب اقلیدس، رساله فی الاحتیال لمعرفه مقداری الذهب و الفضه فی جسم مرکب منهما، و لوازم الامکنه را می‌توان نام برد. وی به سال ۵۲۶ هجری قمری درگذشت. رباعیات او شهرت جهانی دارد.

آثار خیام در این مجموعه:

رباعیات خیام مطابق انتخاب و تصحیح محمدعلی فروغی و دکتر قاسم غنی

ترانه‌های خیام (صادق هدایت)
khayyam.gif
دل آرام گیرد به خدا
ناصر علاءالدینی
ناصر علاءالدینی
یدالله کابلی خوانساری متولد 1329 هجري شمسي در خوانسار شکسته نویس و خوشنویس معاصر ایرانی است. او عضو عالی انجمن خوشنویسان ایران و دارنده گواهینامه درجه یک هنری است.

از ابتکارات او ترکیب اقلام مختلف از غبار تا جلي و شش دانگ را در یک صفحه است در حالی که قدما در ترکیب بندی از اقلام ريز و غالباً از يك قلم استفاده می‌کردند. در شيوه او هر قطعه اي فرم و فضاو تركيبي خاص خود را پيدا مي كند و شايد عمده ترين تحولي كه در خط امروز و در صفحه آرايي خط شكسته پديد آمده ، همين تنوع و تازگي است.[۱]

بي هيچ ترديد استاد يد الله كابلي خوانساري يكي از تاثير گذارترين هنر مندان معاصر است كه با پديد آوردن شيوه اي تلفيقي در خط شكسته توانسته است بسياري از نياز هاي جامعه هنري امروز را جوابگو باشد . يدالله كابلي فعاليت هاي رسمي خوشنويسي خود را از سال 1347 آغاز نموده است .

خط نستعليق را حدود سه سال در نزد استاد , شادروان سيد حسن ميرخانی آموخت. چنانچه كه خود استاد مي گويد در آن زمان جز اندك نسخه هاي خط شكسته نستعليق كه هر از چند گاه در نشريات چاپ مي شد اثري از اين نوع خط يافت نمي شد ليك همان چند عكس بي رمق چنان استا
دل آرام گیرد به خدا
ناصر علاءالدینی
ناصر علاءالدینی
عطار


فَریدالدّین ابوحامِد محمّد عطّار نِیشابوری (۵۴۰ - ۶۱۸ قمری) یکی از عارفان و شاعران ایرانی بلندنام ادبیات فارسی در پایان سدهٔ ششم و آغاز سدهٔ هفتم است. او در سال ۵۴۰ هجری برابر با ۱۱۴۶ میلادی در نیشابور زاده شد. وی یکی از پرکارترین شاعران ایرانی به شمار می‌رود و بنا به نظر عارفان در زمینه عرفانی از مرتبه‌ای بالا برخوردار بوده‌است.

دیوان اشعار

منطق‌الطیر

تذکرة الأولیاء

الهی نامه

بلبل نامه

اسرارنامه

خسرونامه

مختارنامه (رباعیات)

سی فصل

بیان الارشاد

بی‌سرنامه

هیلاج نامه

مظهر

جوهرالذات

مظهرالعجایب

مصیبت نامه

وصلت نامه

نزهت الاحباب

پندنامه

اشترنامه

فتوت نامه
ادامه ... attar.gif
دل آرام گیرد به خدا
ناصر علاءالدینی
ناصر علاءالدینی
سنایی غزنوی


ابوالمجد مجدود بن آدم متخلص به سنایی شاعر و عارف بزرگ و نامدار نیمهٔ دوم سده پنجم و نیمهٔ اول سدهٔ ششم هجری است. وی در سال ۴۶۳ یا ۴۷۳ هجری قمری در غزنین دیده به جهان گشود. چنانچه ازشعر سنایی برمی‌آید او به تمام دانشهای زمان خود آگاهی و آشنایی و در برخی تبحر و استادی داشته است. وی در سال ۵۲۵ یا ۵۳۵ هجری قمری در سن ۶۲ سالگی درگذشت. از آثار وی غیر از دیوان قصیده و غزل و ترکیب و ترجیع و قطعه و رباعی، مثنویهای وی معروف و بدین قرارند: مثنویهای حدیقةالحقیقه، طریق التحقیق، کارنامهٔ بلخ، سیر العباد الی المعاد، عشق‌نامه و عقل‌نامه. سه مکتوب و یک رسالهٔ نثر نیز به وی نسبت داده‌اند.

آثار او در این مجموعه:

دیوان اشعار

حدیقة الحقیقه و شریعة الطریقه

طریق التحقیق
sanaee.gif
دل آرام گیرد به خدا
ناصر علاءالدینی
ناصر علاءالدینی
ذهن ما باغچه است.
گل در آن بايد كاشت.
و نكاري گل من. علف هرز در آن مي رويد.
زحمت كاشتن يك گل سرخ كمتر از زحمت برداشتن هرزگي آن علف است.
دل آرام گیرد به خدا
ناصر علاءالدینی
ناصر علاءالدینی
زندگی باور میخواهد.
آن هم از جنس امید…
که اگر سختی راه،.
به تو یک سیلی زد… یک امید از ته قلب به تو گوید… که خدا هست هنوز…
دل آرام گیرد به خدا
ناصر علاءالدینی
ناصر علاءالدینی
شاد بودن هنر است ،
شاد کردن هنری والاتر
لیک هرگز نپسندیم به خویش که چو یک شکلک بی جان شب و روز
بی خبر از همه خندان باشیم بی غمی عیب بزرگی است که دور از ما باد ...
دل آرام گیرد به خدا
صفحات: 7 8 9 10 11